Polski (PL)
Polski (PL)
English (en-GB)

Jesteśmy w trakcie budowy linii produkcyjnej „ZAMPU 3”

Jesteśmy w trakcie budowy linii produkcyjnej „ZAMPU 3”. Będzie ona pełniła funkcję prezentacyjną oraz usługową. Ofertę skierujemy głównie do działów R&D w fabrykach samochodów, jak i segmentu OEM.


Spośród 3 wariantów ZAMPU zdecydowaliśmy się na wybór rozwiązania najbardziej odpowiadającego nadchodzącym trendom ekologicznym – rozwiązania ZAMPU 3. Zaprezentujemy je podczas webinarium, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja


ZAMPU 3 charakteryzuje się prostą demontowalnością szyby i uchwytu, dzięki czemu możliwy jest odzysk nierzadko bardzo drogich elementów szyb. Rozwiązanie to pozwala na stosowanie go w przyszłych procesach budowy samochodów z części regenerowanych. Pozwoli na demontaż szyby, wypolerowanie jej i ponowne złożenie.


Oprócz tego przykładu przedstawiamy też inne zalety:

1) Znaczące obniżenie kosztów produkcji.

2) Podniesienie poziomu techniki.

3) Mobilność procesu dająca możliwość montażu uchwytów na szybach w dowolnym miejscu, np. w fabryce samochodów.

4) Możliwość zastąpienia szyb hartowanych na laminowane bezpieczne, przy jednoczesnym zastosowaniu mechanizmów podnoszenia i opuszczania szyb. Obecnie rynek automotive zmierza w kierunku poprawy bezpieczeństwa, co wymusza zastosowanie bocznych szyb laminowanych, dla których rozwiązania mocowania na dzień dzisiejszy mogą powodować powstawanie delaminacji (ice flower effect).

5) Zmniejszenie kosztów transportu od 40% w górę.

Proponowane rozwiązanie umożliwia przeprowadzenie całkowitej zmiany dostawy szyb wraz z elementami do fabryk samochodów. Fabryki samochodów, aby zamontować szyby boczne, muszą zamawiać szyby dodatkowo wyposażone w elementy (potocznie zwane uchwytami). Proponowane przez ZAMPU rozwiązanie upraszcza proces montowania uchwytów do szyb. Dzięki zastosowaniu formatek kształtowych, uchwyty mogą być montowane szybciej, a dzięki nowemu sposobowi mocowania elementu do szyby proces ten może być wydajniej zautomatyzowany. Mobilność tego procesu doprowadzi do tego, że producenci samochodów będą mogli montować szyby z towarzyszącymi im komponentami w dowolnym miejscu. Proces ten zaoszczędzi czas oraz obniży koszty. Rozwiązanie ZAMPU 3 przynosi zmianę produktową: nowy produkt (formatkę kształtową wraz z klejem zaproponowanym przez pomysłodawcę) oraz zmianę procesową.

Przykładem dotychczasowego rozwiązania może być uchwyt zaciskany na gumie szyby:

UWAGA:

Nasza propozycja pozwala zastosować bezpieczne szyby laminowane, podwójne, zamiast hartowanych pojedynczych w dotychczasowych rozwiązaniach technologicznych opuszczania i podnoszenia szyb bocznych. Założenie również jest takie, że cały zespół szyby będzie całkowicie demontowalny i gotowy do fabrycznego odświeżenia.